Łączna wartość kwalifikująca Z: Różnice pomiędzy wersjami

Z Leksykon NIZP-PZH
Skocz do: nawigacja, szukaj
(Utworzono nową stronę "'''Łączna wartość kwalifikująca Z''' - parametr służący do oceny jakości pracy laboratoriów wykorzystywany przy ocenie wyników otrzymywanych przez uczestnikó...")
 
 
Linia 1: Linia 1:
'''Łączna wartość kwalifikująca Z''' - parametr służący do oceny jakości pracy laboratoriów wykorzystywany przy ocenie wyników otrzymywanych przez uczestników [[badania biegłości|badań biegłości]] w przypadku, gdy przedmiotem badań jest więcej niż jeden [[analit]]. W takim przypadku stosuje się ocenę sumaryczną. Wartość łączna '''Z''' jest to iloraz różnicy sum poszczególnych wyników analizy i wartości prawdziwych dla badanych analitów przez pierwiastek sumy kwadratów odchyleń standardowych.
+
'''Łączna wartość kwalifikująca Z''' - parametr służący do oceny jakości pracy laboratoriów wykorzystywany przy ocenie wyników otrzymywanych przez uczestników [[badania biegłości|badań biegłości]] w przypadku, gdy przedmiotem badań jest więcej niż jeden [[analit]]. W takim przypadku stosuje się ocenę sumaryczną.
 +
 
 +
Wartość łączna '''Z''' jest to iloraz różnicy sum poszczególnych wyników analizy i wartości prawdziwych dla badanych analitów przez pierwiastek sumy kwadratów odchyleń standardowych.
  
 
Ang.: '''''Total Z-score'''''
 
Ang.: '''''Total Z-score'''''

Aktualna wersja na dzień 14:02, 30 sty 2018

Łączna wartość kwalifikująca Z - parametr służący do oceny jakości pracy laboratoriów wykorzystywany przy ocenie wyników otrzymywanych przez uczestników badań biegłości w przypadku, gdy przedmiotem badań jest więcej niż jeden analit. W takim przypadku stosuje się ocenę sumaryczną.

Wartość łączna Z jest to iloraz różnicy sum poszczególnych wyników analizy i wartości prawdziwych dla badanych analitów przez pierwiastek sumy kwadratów odchyleń standardowych.

Ang.: Total Z-score