Badanie działania drażniącego/żrącego na skórę: Różnice pomiędzy wersjami

Z Leksykon NIZP-PZH
Skocz do: nawigacja, szukaj
(Utworzono nową stronę "'''Badanie działania drażniącego/żrącego na skórę''' - wykonuje się w celu uzyskania informacji o skutkach narażenia polegającego na kontakcie b...")
 
 
Linia 1: Linia 1:
'''Badanie działania drażniącego/żrącego na skórę''' - wykonuje się w celu uzyskania informacji o skutkach [[narażenie|narażenia]] polegającego na kontakcie badanej substancji z powierzchnią skóry zwierząt doświadczanych. Czas narażenia zwykle wynosi 4 godziny. Czas obserwacji powinien być wystarczający do oceny odwracalności lub nieodwracalności obserwowanych skutków. (Wytyczna OECD 404). Ang.: '''''Dermal irritation/corrosion testing'''''
+
'''Badanie działania drażniącego/żrącego na skórę''' - wykonuje się w celu uzyskania informacji o skutkach [[narażenie|narażenia]] polegającego na kontakcie badanej substancji z powierzchnią skóry zwierząt doświadczanych. Czas narażenia zwykle wynosi 4 godziny. Czas obserwacji powinien być wystarczający do oceny odwracalności lub nieodwracalności obserwowanych skutków. (Wytyczna OECD 404).
 +
 
 +
Ang.: '''''Dermal irritation/corrosion testing'''''

Aktualna wersja na dzień 12:52, 20 lut 2018

Badanie działania drażniącego/żrącego na skórę - wykonuje się w celu uzyskania informacji o skutkach narażenia polegającego na kontakcie badanej substancji z powierzchnią skóry zwierząt doświadczanych. Czas narażenia zwykle wynosi 4 godziny. Czas obserwacji powinien być wystarczający do oceny odwracalności lub nieodwracalności obserwowanych skutków. (Wytyczna OECD 404).

Ang.: Dermal irritation/corrosion testing