Badanie retrospektywne: Różnice pomiędzy wersjami

Z Leksykon NIZP-PZH
Skocz do: nawigacja, szukaj
(Utworzono nową stronę "'''Badanie retrospektywne''' - Badanie, w którym obserwowany rezultat wystąpił przed włączeniem uczestników do badania. W retrospektywnym badaniu kliniczno-kontrol...")
 
 
Linia 1: Linia 1:
'''Badanie retrospektywne''' - Badanie, w którym obserwowany rezultat wystąpił przed włączeniem uczestników do badania. W retrospektywnym badaniu kliniczno-kontrolnym wykorzystuje się istniejące dane do porównania dwóch grup. Na przykład grupa osób cierpiących na daną chorobę może zostać porównana z grupą osób zdrowych. Ang.: '''''Retrospective study'''''
+
'''Badanie retrospektywne''' - Badanie, w którym obserwowany rezultat wystąpił przed włączeniem uczestników do badania. W retrospektywnym badaniu kliniczno-kontrolnym wykorzystuje się istniejące dane do porównania dwóch grup. Na przykład grupa osób cierpiących na daną chorobę może zostać porównana z grupą osób zdrowych.  
 +
 
 +
Ang.: '''''Retrospective study'''''

Aktualna wersja na dzień 12:21, 6 sie 2018

Badanie retrospektywne - Badanie, w którym obserwowany rezultat wystąpił przed włączeniem uczestników do badania. W retrospektywnym badaniu kliniczno-kontrolnym wykorzystuje się istniejące dane do porównania dwóch grup. Na przykład grupa osób cierpiących na daną chorobę może zostać porównana z grupą osób zdrowych.

Ang.: Retrospective study