Biofagi: Różnice pomiędzy wersjami

Z Leksykon NIZP-PZH
Skocz do: nawigacja, szukaj
(Utworzono nową stronę "'''Biofagi''' - organizmy odżywiające się żywym pokarmem. Zjadają inne żywe organizmy lub ich części. W zależności od rodzaju pobieranego pokarmu wyróżnia si...")
 
 
Linia 1: Linia 1:
'''Biofagi''' - organizmy odżywiające się żywym pokarmem. Zjadają inne żywe organizmy lub ich części. W zależności od rodzaju pobieranego pokarmu wyróżnia się zoofagi, które zjadają żywe lub martwe tkanki zwierząt oraz fitofagi, żywiące się pokarmem pochodzenia roślinnego. Ang.: '''''Biophages'''''
+
'''Biofagi''' - organizmy odżywiające się żywym pokarmem. Zjadają inne żywe organizmy lub ich części. W zależności od rodzaju pobieranego pokarmu wyróżnia się zoofagi, które zjadają żywe lub martwe tkanki zwierząt oraz fitofagi, żywiące się pokarmem pochodzenia roślinnego.
 +
 
 +
Ang.: '''''Biophages'''''

Aktualna wersja na dzień 12:37, 20 lut 2018

Biofagi - organizmy odżywiające się żywym pokarmem. Zjadają inne żywe organizmy lub ich części. W zależności od rodzaju pobieranego pokarmu wyróżnia się zoofagi, które zjadają żywe lub martwe tkanki zwierząt oraz fitofagi, żywiące się pokarmem pochodzenia roślinnego.

Ang.: Biophages