Biuro do spraw Żywności i Weterynarii: Różnice pomiędzy wersjami

Z Leksykon NIZP-PZH
Skocz do: nawigacja, szukaj
(Utworzono nową stronę "'''Biuro do spraw Żywności i Weterynarii (FVO)''' - urząd podlegający Komisji Europejskiej. Sprawuje kontrolę nad stosowaniem i wdrażaniem wspólnotowych przepisó...")
 
 
Linia 1: Linia 1:
'''Biuro do spraw Żywności i Weterynarii (FVO)''' - urząd podlegający Komisji Europejskiej. Sprawuje kontrolę nad stosowaniem i wdrażaniem wspólnotowych przepisów w zakresie [[bezpieczeństwo żywności|bezpieczeństwa żywności]], zdrowia zwierząt, zdrowia roślin i warunków bytowych zwierząt w celu zapewnienia ich przestrzegania w państwach członkowskich, rozwija systemy kontroli bezpieczeństwa i jakości produktów spożywczych w zakresie weterynarii i kwestiach fitosanitarnych. Działalność Biura polega m.in. na inspekcjach w państwach członkowskich i krajach trzecich eksportujących do UE oraz sporządzaniu raportów będących podstawą do zmian we wspólnotowej legislacji. Ang.: '''''Food and Veterinary Office''''', '''''FVO'''''
+
'''Biuro do spraw Żywności i Weterynarii (FVO)''' - urząd podlegający Komisji Europejskiej. Sprawuje kontrolę nad stosowaniem i wdrażaniem wspólnotowych przepisów w zakresie [[bezpieczeństwo żywności|bezpieczeństwa żywności]], zdrowia zwierząt, zdrowia roślin i warunków bytowych zwierząt w celu zapewnienia ich przestrzegania w państwach członkowskich, rozwija systemy kontroli bezpieczeństwa i jakości produktów spożywczych w zakresie weterynarii i kwestiach fitosanitarnych. Działalność Biura polega m.in. na inspekcjach w państwach członkowskich i krajach trzecich eksportujących do UE oraz sporządzaniu raportów będących podstawą do zmian we wspólnotowej legislacji.
 +
 
 +
Ang.: '''''Food and Veterinary Office''''', '''''FVO'''''

Aktualna wersja na dzień 12:23, 20 lut 2018

Biuro do spraw Żywności i Weterynarii (FVO) - urząd podlegający Komisji Europejskiej. Sprawuje kontrolę nad stosowaniem i wdrażaniem wspólnotowych przepisów w zakresie bezpieczeństwa żywności, zdrowia zwierząt, zdrowia roślin i warunków bytowych zwierząt w celu zapewnienia ich przestrzegania w państwach członkowskich, rozwija systemy kontroli bezpieczeństwa i jakości produktów spożywczych w zakresie weterynarii i kwestiach fitosanitarnych. Działalność Biura polega m.in. na inspekcjach w państwach członkowskich i krajach trzecich eksportujących do UE oraz sporządzaniu raportów będących podstawą do zmian we wspólnotowej legislacji.

Ang.: Food and Veterinary Office, FVO