Bootstrap: Różnice pomiędzy wersjami

Z Leksykon NIZP-PZH
Skocz do: nawigacja, szukaj
(Utworzono nową stronę "'''Bootstrap''' - metoda stosowana przy szacowaniu rozkładu błędów estymacji za pomocą wielokrotnego losowania ze zwrotem próby, przydatna szczególnie, gdy nie je...")
 
 
Linia 1: Linia 1:
'''Bootstrap''' - metoda stosowana przy szacowaniu rozkładu błędów estymacji za pomocą wielokrotnego losowania ze zwrotem próby, przydatna szczególnie, gdy nie jest znana postać rozkładu zmiennej w populacji. Np., w [[bezpieczeństwo żywności|bezpieczeństwie żywności]] wykorzystywana jest w [[Probabilistyczna ocena ryzyka|probabilistycznej ocenie ryzyka]]. Ang.: '''''Bootstrap'''''
+
'''Bootstrap''' - metoda stosowana przy szacowaniu rozkładu błędów estymacji za pomocą wielokrotnego losowania ze zwrotem próby, przydatna szczególnie, gdy nie jest znana postać rozkładu zmiennej w populacji. Np., w [[bezpieczeństwo żywności|bezpieczeństwie żywności]] wykorzystywana jest w [[Probabilistyczna ocena ryzyka|probabilistycznej ocenie ryzyka]].
 +
 
 +
Ang.: '''''Bootstrap'''''

Aktualna wersja na dzień 12:20, 20 lut 2018

Bootstrap - metoda stosowana przy szacowaniu rozkładu błędów estymacji za pomocą wielokrotnego losowania ze zwrotem próby, przydatna szczególnie, gdy nie jest znana postać rozkładu zmiennej w populacji. Np., w bezpieczeństwie żywności wykorzystywana jest w probabilistycznej ocenie ryzyka.

Ang.: Bootstrap