Czynnik ryzyka: Różnice pomiędzy wersjami

Z Leksykon NIZP-PZH
Skocz do: nawigacja, szukaj
(Utworzono nową stronę "'''Czynnik ryzyka''' - w bezpieczeństwie chemicznym: termin oznaczający zachowania, narażenie środowiskowe i inne okoliczności, a...")
 
 
Linia 1: Linia 1:
'''Czynnik ryzyka''' - w [[bezpieczeństwo chemiczne|bezpieczeństwie chemicznym]]: termin oznaczający zachowania, [[narażenie]] środowiskowe i inne okoliczności, a także cechy jednostki (wrodzone i nabyte), o których wiadomo, że są przyczyną zwiększonej podatności na określone zaburzenia w stanie [[zdrowie|zdrowia]] lub wypadki.
+
'''Czynnik ryzyka''' - w [[bezpieczeństwo chemiczne|bezpieczeństwie chemicznym]] i [[epidemiologia|epidemiologii]]: termin oznaczający zachowanie, styl życia, [[narażenie]] środowiskowe i inne okoliczności, a także cechy jednostki (wrodzone i nabyte), o których wiadomo, że są przyczyną zwiększonej podatności na określone zaburzenia w stanie [[zdrowie|zdrowia]] lub wypadki. Dotyczy również cech wrodzonych związanych ze wzrostem prawdopodobieństwa wystąpienia niekorzystnego efektu zdrowotnego.
 +
 
  
 
Ang.: '''''Risk factor'''''
 
Ang.: '''''Risk factor'''''

Aktualna wersja na dzień 14:18, 30 sty 2018

Czynnik ryzyka - w bezpieczeństwie chemicznym i epidemiologii: termin oznaczający zachowanie, styl życia, narażenie środowiskowe i inne okoliczności, a także cechy jednostki (wrodzone i nabyte), o których wiadomo, że są przyczyną zwiększonej podatności na określone zaburzenia w stanie zdrowia lub wypadki. Dotyczy również cech wrodzonych związanych ze wzrostem prawdopodobieństwa wystąpienia niekorzystnego efektu zdrowotnego.


Ang.: Risk factor