Ekstrakcja do fazy stałej: Różnice pomiędzy wersjami

Z Leksykon NIZP-PZH
Skocz do: nawigacja, szukaj
(Utworzono nową stronę "'''Ekstrakcja do fazy stałej (SPE)''' - technika stosowana w analizie chemicznej w celu oczyszczania i usuwania niepożądanych związków. Polega na zaadsorbowaniu a...")
 
 
Linia 1: Linia 1:
'''Ekstrakcja do fazy stałej (SPE)''' - technika stosowana w analizie chemicznej w celu oczyszczania i usuwania niepożądanych związków. Polega na zaadsorbowaniu [[analit|analitów]] w fazie stałej, a następnie wypłukaniu ich odpowiednim rozpuszczalnikiem. Umożliwia [[selektywność|selektywny]] [[odzysk]] [[analit|analitów]] regulowany ich powinowactwem do rozpuszczalnika.
+
'''Ekstrakcja do fazy stałej (SPE)''' - technika stosowana w analizie chemicznej w celu oczyszczania i usuwania niepożądanych związków. Polega na zaadsorbowaniu [[analit|analitów]] w fazie stałej, a następnie wypłukaniu ich odpowiednim rozpuszczalnikiem. Umożliwia selektywny [[odzysk]] [[analit|analitów]] regulowany ich powinowactwem do rozpuszczalnika.
  
 
Ang.: '''''Solid phase extraction, SPE'''''
 
Ang.: '''''Solid phase extraction, SPE'''''

Aktualna wersja na dzień 20:04, 24 sty 2018

Ekstrakcja do fazy stałej (SPE) - technika stosowana w analizie chemicznej w celu oczyszczania i usuwania niepożądanych związków. Polega na zaadsorbowaniu analitów w fazie stałej, a następnie wypłukaniu ich odpowiednim rozpuszczalnikiem. Umożliwia selektywny odzysk analitów regulowany ich powinowactwem do rozpuszczalnika.

Ang.: Solid phase extraction, SPE