Kryteria Zdrowotne Środowiska: Różnice pomiędzy wersjami

Z Leksykon NIZP-PZH
Skocz do: nawigacja, szukaj
 
Linia 1: Linia 1:
'''Kryteria Zdrowotne Środowiska (EHC)''' - seria monografii wydawanych przez [[Międzynarodowy Program Bezpieczeństwa Chemicznego (IPCS)]] Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dostarczających kompleksowych informacji w ujęciu naukowym na temat wpływu wybranych substancji bądź grup substancji chemicznych, a także czynników biologicznych i fizycznych na [[zdrowie]] człowieka oraz na [[środowisko]]. Są przydatne na szczeblu krajowym i międzynarodowym w procesie [[ocena ryzyka|oceny ryzyka]] i [[zarządzanie ryzykiem|zarządzania ryzykiem]].
+
'''Kryteria Zdrowotne Środowiska (EHC)''' - seria monografii wydawanych przez [[Międzynarodowy Program Bezpieczeństwa Chemicznego|Międzynarodowy Program Bezpieczeństwa Chemicznego (IPCS)]] Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dostarczających kompleksowych informacji w ujęciu naukowym na temat wpływu wybranych substancji bądź grup substancji chemicznych, a także czynników biologicznych i fizycznych na [[zdrowie]] człowieka oraz na [[środowisko]]. Są przydatne na szczeblu krajowym i międzynarodowym w procesie [[ocena ryzyka|oceny ryzyka]] i [[zarządzanie ryzykiem|zarządzania ryzykiem]].
  
 
Ang.: '''''Environmental Health Criteria, EHC'''''
 
Ang.: '''''Environmental Health Criteria, EHC'''''

Aktualna wersja na dzień 13:25, 20 lut 2018

Kryteria Zdrowotne Środowiska (EHC) - seria monografii wydawanych przez Międzynarodowy Program Bezpieczeństwa Chemicznego (IPCS) Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dostarczających kompleksowych informacji w ujęciu naukowym na temat wpływu wybranych substancji bądź grup substancji chemicznych, a także czynników biologicznych i fizycznych na zdrowie człowieka oraz na środowisko. Są przydatne na szczeblu krajowym i międzynarodowym w procesie oceny ryzyka i zarządzania ryzykiem.

Ang.: Environmental Health Criteria, EHC