Międzynarodowa Ujednolicona Baza Danych o Substancjach Chemicznych: Różnice pomiędzy wersjami

Z Leksykon NIZP-PZH
Skocz do: nawigacja, szukaj
 
Linia 1: Linia 1:
'''Międzynarodowa Ujednolicona Baza Danych o Substancjach Chemicznych (IUCLID)''' - baza danych i system zarządzania do wprowadzania, gromadzenia, przeglądania i wymiany informacji o niebezpiecznych właściwościach [[substancja chemiczna|substancji chemicznych]]. Jest głównym narzędziem do przedkładania dokumentacji technicznej do [[Europejska Agencja do spraw Substancji Chemicznych|Europejskiej Agencji do spraw Substancji Chemicznych]] na potrzeby systemu [[REACH]].
+
'''Międzynarodowa Ujednolicona Baza Danych o Substancjach Chemicznych (IUCLID)''' - baza danych i system zarządzania do wprowadzania, gromadzenia, przeglądania i wymiany informacji o niebezpiecznych właściwościach [[substancje chemiczne|substancji chemicznych]]. Jest głównym narzędziem do przedkładania dokumentacji technicznej do [[Europejska Agencja do spraw Substancji Chemicznych|Europejskiej Agencji do spraw Substancji Chemicznych]] na potrzeby systemu [[REACH]].
  
 
Ang.: '''''International Uniform Chemical Information Database, IUCLID'''''
 
Ang.: '''''International Uniform Chemical Information Database, IUCLID'''''

Aktualna wersja na dzień 13:29, 20 lut 2018

Międzynarodowa Ujednolicona Baza Danych o Substancjach Chemicznych (IUCLID) - baza danych i system zarządzania do wprowadzania, gromadzenia, przeglądania i wymiany informacji o niebezpiecznych właściwościach substancji chemicznych. Jest głównym narzędziem do przedkładania dokumentacji technicznej do Europejskiej Agencji do spraw Substancji Chemicznych na potrzeby systemu REACH.

Ang.: International Uniform Chemical Information Database, IUCLID