STOT-RE: Różnice pomiędzy wersjami

Z Leksykon NIZP-PZH
Skocz do: nawigacja, szukaj
 
Linia 1: Linia 1:
'''STOT-RE''' - Toksyczne działanie na [[narząd docelowy|narządy krytyczne]] przy narażeniu przewlekłym. Jest to jedno z kryteriów klasyfikacji zagrożeń dla zdrowia, które zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) Nr 1272/2008/WE (CLP) odnosi się do zagrożeń dla [[zdrowie|zdrowia]] i oznacza toksyczne działanie na określony narząd docelowy w wyniku [[narażenie przewlekłe|narażenia przewlekłego]]. Porównaj [[STOT-SE]].
+
'''STOT-RE''' - Toksyczne działanie na [[narząd docelowy|narządy krytyczne]] przy narażeniu przewlekłym. Jest to jedno z kryteriów klasyfikacji zagrożeń dla zdrowia, które zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) Nr 1272/2008/WE (CLP) odnosi się do zagrożeń dla [[zdrowie|zdrowia]] i oznacza toksyczne działanie na określony narząd docelowy w wyniku [[narażenie przewlekłe|narażenia przewlekłego]]. Porównaj '''[[STOT-SE]]'''.
  
 
Ang.: '''''Specific Target Organ Toxicity – Repeated Exposure'''''
 
Ang.: '''''Specific Target Organ Toxicity – Repeated Exposure'''''

Aktualna wersja na dzień 09:05, 3 sie 2018

STOT-RE - Toksyczne działanie na narządy krytyczne przy narażeniu przewlekłym. Jest to jedno z kryteriów klasyfikacji zagrożeń dla zdrowia, które zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) Nr 1272/2008/WE (CLP) odnosi się do zagrożeń dla zdrowia i oznacza toksyczne działanie na określony narząd docelowy w wyniku narażenia przewlekłego. Porównaj STOT-SE.

Ang.: Specific Target Organ Toxicity – Repeated Exposure