STOT-SE: Różnice pomiędzy wersjami

Z Leksykon NIZP-PZH
Skocz do: nawigacja, szukaj
 
Linia 1: Linia 1:
'''STOT-SE''' - Toksyczne działanie na [[narząd docelowy]] (krytyczny) przy narażeniu jednorazowym. Jest to jedno z kryteriów klasyfikacji zagrożeń dla [[zdrowie|zdrowia]], które zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) Nr 1272/2008/WE (CLP) odnosi się do zagrożeń dla zdrowia i oznacza toksyczne działanie na określony narząd docelowy w wyniku [[Narażenie ostre|narażenia jednorazowego]]. Porównaj [[STOT-RE]].
+
'''STOT-SE''' - Toksyczne działanie na [[narząd docelowy]] (krytyczny) przy narażeniu jednorazowym. Jest to jedno z kryteriów klasyfikacji zagrożeń dla [[zdrowie|zdrowia]], które zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) Nr 1272/2008/WE (CLP) odnosi się do zagrożeń dla zdrowia i oznacza toksyczne działanie na określony narząd docelowy w wyniku [[Narażenie ostre|narażenia jednorazowego]]. Porównaj '''[[STOT-RE]]'''.
  
  
 
Ang.: '''''Specific Target Organ Toxicity – Single Exposure'''''
 
Ang.: '''''Specific Target Organ Toxicity – Single Exposure'''''

Aktualna wersja na dzień 09:04, 3 sie 2018

STOT-SE - Toksyczne działanie na narząd docelowy (krytyczny) przy narażeniu jednorazowym. Jest to jedno z kryteriów klasyfikacji zagrożeń dla zdrowia, które zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) Nr 1272/2008/WE (CLP) odnosi się do zagrożeń dla zdrowia i oznacza toksyczne działanie na określony narząd docelowy w wyniku narażenia jednorazowego. Porównaj STOT-RE.


Ang.: Specific Target Organ Toxicity – Single Exposure