Skażenie: Różnice pomiędzy wersjami

Z Leksykon NIZP-PZH
Skocz do: nawigacja, szukaj
 
Linia 1: Linia 1:
'''Skażenie''' - Obecność niepożądanego składnika w materiale lub na jego powierzchni albo w [[środowisko|środowisku]]. Określenie „skażenie” można odnosić do działania, stanu lub czynnika. W przypadku, gdy skażenie jest spowodowane przez czynnik biologiczny może ono być źródłem [[zakażenie|zakażenia]]. Porównaj też z terminem [[zanieczyszczenie]] (''contamination'').
+
'''Skażenie''' - Obecność niepożądanego składnika w materiale lub na jego powierzchni albo w [[środowisko|środowisku]]. Określenie „skażenie” można odnosić do działania, stanu lub czynnika. W przypadku, gdy skażenie jest spowodowane przez czynnik biologiczny może ono być źródłem [[zakażenie|zakażenia]]. Porównaj też z terminem '''[[zanieczyszczenie]]''' (''contamination'').
  
 
Ang.: '''''Pollution'''''
 
Ang.: '''''Pollution'''''

Aktualna wersja na dzień 09:04, 3 sie 2018

Skażenie - Obecność niepożądanego składnika w materiale lub na jego powierzchni albo w środowisku. Określenie „skażenie” można odnosić do działania, stanu lub czynnika. W przypadku, gdy skażenie jest spowodowane przez czynnik biologiczny może ono być źródłem zakażenia. Porównaj też z terminem zanieczyszczenie (contamination).

Ang.: Pollution