Wartość dopuszczalna: Różnice pomiędzy wersjami

Z Leksykon NIZP-PZH
Skocz do: nawigacja, szukaj
(Utworzono nową stronę "'''Wartość dopuszczalna''' - w toksykologii środowiskowej i higienie środowiska poziom substancji w powietrzu ustalon...")
 
 
Linia 1: Linia 1:
'''Wartość dopuszczalna'''  - w [[toksykologia środowiskowa|toksykologii środowiskowej]] i higienie [[środowisko|środowiska]] poziom substancji w powietrzu ustalony na podstawie wiedzy naukowej, w celu unikania, zapobiegania lub ograniczania szkodliwego oddziaływania na [[zdrowie]] ludzkie lub [[środowisko]], który po wyznaczonym termniie nie powinien być przekraczany. Porównaj: '''[[wartość docelowa]]'''
+
'''Wartość dopuszczalna'''  - w [[toksykologia środowiskowa|toksykologii środowiskowej]] i higienie [[środowisko|środowiska]] poziom substancji w powietrzu ustalony na podstawie wiedzy naukowej, w celu unikania, zapobiegania lub ograniczania szkodliwego oddziaływania na [[zdrowie]] ludzkie lub [[środowisko]], który po wyznaczonym termniie nie powinien być przekraczany. Porównaj: '''[[wartość docelowa]]'''.
  
 
Ang.: '''''Limit value'''''
 
Ang.: '''''Limit value'''''

Aktualna wersja na dzień 09:05, 3 sie 2018

Wartość dopuszczalna - w toksykologii środowiskowej i higienie środowiska poziom substancji w powietrzu ustalony na podstawie wiedzy naukowej, w celu unikania, zapobiegania lub ograniczania szkodliwego oddziaływania na zdrowie ludzkie lub środowisko, który po wyznaczonym termniie nie powinien być przekraczany. Porównaj: wartość docelowa.

Ang.: Limit value