Zachowania zdrowotne: Różnice pomiędzy wersjami

Z Leksykon NIZP-PZH
Skocz do: nawigacja, szukaj
(Utworzono nową stronę "Zachowania zdrowotne – cechy indywidualne (przekonania, oczekiwania, motywacje, wartości i percepcje), osobowość (w tym emocje i uczucia) oraz jawne (widoczne) wzor...")
 
 
Linia 1: Linia 1:
Zachowania zdrowotne – cechy indywidualne (przekonania, oczekiwania, motywacje, wartości i percepcje), osobowość (w tym emocje i uczucia) oraz jawne (widoczne) wzorce zachowań, działania i nawyki związane z utrzymaniem [[zdrowie|zdrowia]], przywracaniem zdrowia i jego poprawą.  
+
'''Zachowania zdrowotne''' – cechy indywidualne (przekonania, oczekiwania, motywacje, wartości i percepcje), osobowość (w tym emocje i uczucia) oraz jawne (widoczne) wzorce zachowań, działania i nawyki związane z utrzymaniem [[zdrowie|zdrowia]], przywracaniem zdrowia i jego poprawą.  
  
 
Równolegle istnieje wiele innych interpretacji.  
 
Równolegle istnieje wiele innych interpretacji.  

Aktualna wersja na dzień 08:33, 19 kwi 2018

Zachowania zdrowotne – cechy indywidualne (przekonania, oczekiwania, motywacje, wartości i percepcje), osobowość (w tym emocje i uczucia) oraz jawne (widoczne) wzorce zachowań, działania i nawyki związane z utrzymaniem zdrowia, przywracaniem zdrowia i jego poprawą.

Równolegle istnieje wiele innych interpretacji.

Obecnie istnieje ok. 80 teorii dotyczących podłoża oraz zmiany zachowania, spośród których zaledwie kilka jest w stałym użyciu w działaniach zdrowia publicznego.

Ang.: Health behaviours, Health-related behaviours